Укр Рус

Допомога

У розділі "Мій експорт" можна знайти інформацію, що стосується експорту товарів у Євросоюз.

Для цього треба лише обрати код товару, який вас цікавить, та країну, що може бути імпортером товару. Якщо ви не вирішили, в яку країну будете продавати товари, можна обрати будь-яку: вимоги і тарифи однакові для всіх країн ЄС, відрізняються лише дрібні деталі.

Щоб знайти потрібний вам код товару, натисніть на "Пошук коду товару" та оберіть потрібний вам розділ, товарну групу і конкретний товар. Після цього натисніть кнопку "Знайти товар".

Ви потрапите на сторінку інформації про товар. Вона має чотири вкладки: "Вимоги", "Тарифи", "Правила походження ВСП" та "Автономні торговельні преференції".

У "Вимогах" можна побачити усі конкретні вимоги, які стосуються контролю якості, пакування, вмісту хімічних елементів тощо. Це - юридичні документи ЄС, яких поки що немає українською мовою, але в перспективі вони можуть бути перекладені.

Також у вкладці "Вимоги" міститься інформація про внутрішні податки обраної вами країни. Як правило, це ПДВ (VAT) або акциз (Excise tax).

У вкладці "Тарифи" міститься інформація про мита, якими обкладається товар при завезенні в Євросоюз. Це таблиця, в якій може бути три рядки (або менше): завжди існує найбільш загальний тариф (ERGA OMNES, тобто "стосовно всіх"); також може бути інший тариф - такий, що застосовується в рамках Всезагальної системи преференцій (або ж GSP), яка діє також щодо України; нарешті, тариф, установлений саме для України. Якщо існує мито в рамках GSP або окремо для України, то воно буде нижчим за звичайне і саме його буде застосовано при ввезенні товару.

Наступні дві вкладки будуть цікаві не всім експортерам.

У вкладці "Правила походження ВСП" (ВСП - Всезагальна система преференцій) викладено умови, за яких товар вважається виробленим у країні. Якщо ваш товар від початку і до кінця вироблено в Україні (включаючи проміжні матеріали), то вас це не стосується.

Вкладка "Автономні торговельні преференції" доповнює, для деяких товарів, правила походження ВСП тими положеннями, які стосуються тільки України. Іншими словами, для України правила походження можуть бути пом’якшені в рамках окремих преференцій і у цій вкладці це можна уточнити.
 
Що таке код товару?

 
Код товару складається з десяти цифер. Існує гармонізована система кодування товарів, якої дотримується більшість країн світу, включаючи Україну та країни ЄС. Гармонізована система побудована на класифікації товарів, що має 21 розділ та 97 товарних груп. Перші дві цифри коду позначають товарну групу, перші чотири - товарну позицію, перші шість - товарну категорію і так далі.

Є відмінності між Українською класифікацією товарів у зовнішьноекономічній діяльності (УКТЗЕД) та європейською номенклатурою TARIC. Перші шість цифр однакові і для української, і для європейської системи кодів. Наступні цифри можуть відрізнятись.

На сайті "Exportdesk" представлено європейську систему кодів TARIC. Офіційного українського відповідника усій системі кодів немає, тому ми надали переклади тільки до рівня товарної категорії. Але ми плануємо додати повний переклад у майбутньому.

Як правило, вимоги і мита збігаються для всіх товарів у товарній категорії (перші шість цифер коду), тому знати англійську назву свого товару не завжди обов’язково, якщо ви вже знайшли потрібну вам категорію. Крім того, можна скористатись офіційним Довідником кодів товарів згідно з УКТЗЕД (скачати у форматі pdfу форматі таблиці xls). Можливо, український код товару збігається з європейським, і тоді можна просто знайти його в Довіднику.

Де можна дізнатись більше?

З питань експорту в Євросоюз, мит, квот, вимог, правил походження, ліцензування і сертифікатів, можна читати брошуру "Ведение бизнеса с Европейским Союзом", підготовану Дніпропетровською торгово-промисловою палатою в рамках кампанії "Сильніші разом!".
Профіль користувача
×

Інформаційна кампанія "Сильніші разом!", 2015